Tuesday , 21 November 2017

URGJENCA NE PLAZHIN E VELIPOJES FUNKSIONON NORMALISHT

Mbulimi me shërbim mjeksor në zonat turistike është një domosdoshmëri për gjatë sezonit turistik për shkak të numrit të madh të pushuesve që frekuentojnë këto zona. Në zonën e Plazhit të Velipojës funksionon normalisht ambulance dhe shërbimi I urgjencës.

Nga ana tjetër Kaçi sqaron se në zonën e Rrjollit është stacionuar një autoambulancë e cila ndërhynë në raste nevoje, me mjek dhe infermier.

Sezoni vero ka nisur e ndërsa deri tani në Plazhin e Velipojës janë shenuar dy viktima si shkak e atakut kardiak.

Lexoni dhe kete

PROJEKT-BUXHETI 2018, BY-PASS-i DHE VLLAZNIA

Projekt-buxheti i 2018-tes i Bashkise Shkoder vijon te jete ne qender te diskutimeve. Por, per …

Abonohu per lajmet e fundit
Thanks for signing up. You must confirm your email address before we can send you. Please check your email and follow the instructions.
Abonohu sot per lajmet me te fundit !
×
×
WordPress Popup Plugin