Thursday , 24 September 2020

Vajushi stervitje me Vllaznine ne Ulqin

Mesfushori shkodran Armando Vajushi qė prej pasdites tė sė martės ėshtė duke u stėrvitur me ekipin e Vllaznisė nė Ulqin. Ai ėshtė bashkuar me kuqeblutė nė hotel “Olimpik” dhe po zhvillon tė njėjtin proces stėrvitor si futbollistėt e tjerė tė skuadrės. Por megjithėse ėshtė duke u stėrvitur me kėtė ekip, nuk bėhet fjalė pėr firmosjen e kontratės me Vllazninė ndonėse kjo do ishte dėshira e madhe e tifozėve tė kėsaj skuadre por edhe e drejtuesve tė saj, duke parė vlerat e tij si futbollist.

Ai thjesht do tė kėrkojė tė ruajė formėn sepse mendja e tij ėshtė pėr tė firmosur nė Itali. Nė adresė tė tij kanė ardhur disa oferta nga ekipe tė kėtij kampionati. Menaxheri I tij ėshtė nė kontakte prej kohėsh me to dhe pritet qė Brenda 3-4 ditėsh tė konkretizohet firmosja e kontratės. Familjarė tė Vajushit kanė bėrė tė ditur se nė adresė tė tij ditėt e fundit ka ardhur edhe njė ofertė nga Gjermania megjithatė ende nuk dihet me saktėsi se ku do tė firmosė.

Mesfushori 23 vjeēar nė fakt ka edhe gjashtė muaj kontratė me ekipin bullgar Liteks I cili ėshtė I interesuar ta shesė futbollistin nė kėtė periudhė nė mėnyrė qė tė pėrfitojė diēka nga shitja e tij ngaqė nė janar ai largohet nė parametrat zero. Pėr kėtė arsye, kanė ulur edhe vlerėn qė kanė kėrkuar pėr kartonin e tij dhe nga kjo duket e sigurtė qė ai Brenda pak ditėsh mund tė firmosė nė Itali. Ekipet qė e kėrkojnė janė Udineze, Kievo dhe Atalanta por nuk pėrjashtohet mundėsia qė nė ditėt e ardhshme ai tė hedhė firmė edhe pėr ndonjė skuadėr tjetėr por kuptohet qė nuk bėhet fjalė pėr njė firmė tek Vllaznia.

Lexoni dhe kete

FUTBOLLI SHQIPTAR SƋRISH NƋ BOJKOT, LIGA E VENDOSUR

PĆ«r tĆ« dytĆ«n javĆ« me rradhĆ«, futbolli shqiptar vazhdon tĆ« bojkotojĆ« kampionatet dhe kĆ«shtu ka …