Breaking News

VAKSINA KUNDER GRIPIT

Vaksinimi kunder virusit te gripit ka filluar dhe eshte siguruar nje kontigjent ne total prej 7000 vaksina te cilat do jepen falas. Shefja e Epidemiologjise prane Drejtorise se Shendetit Publik Shkoder Dhurata Hysa sqaron se nuk ka pasur deri tani raste te virusit qe ka shfaqur komplikacione klinike dhe nevojen e kryerjes se analizave laboratorike per percaktimin e llojit te virusit.

Hysa shton se i gjithe kontigjenti i mberritur i vaksinave do jepet falas dhe perfituar jane disa kategori sic jane punonjesit e shendetesise, te sistemit parashkollor dhe grupet sociale si pensionistet, te semuret kronik.

Mjeket apelojne qe te behet kujdes ne kete periudhe dhe te kryhet vaksinimi sidomos nga te semuret kronik, te moshuarit dhe femijet.

Lexoni dhe kete

NJË TREG I RI I SHTOHET QYTETIT TË SHKODRËS

Një tjetër treg i ri i shtohet qytetit të Shkodrës. Tashmë tregtarët e fruta-perimeve në …