Saturday , 27 November 2021

“VAKSINAT I KEMI BËRË SEPSE DUHET!”

Jemi vaksinuar sepse duhet te vijojme mesimin, perndryshe nuk do ishim vaksinuar. Kjo eshte shpjegimi qe japin studentet e Universitetit “Luigj Gurakuqi” te Shkodres rreth vaksinimit.

Ndersa japin te kuptojne se vaksinimi i detyruar ka shtyre keta te fundit te vaksinohen…

1000 studente ne Universitetin “Luigj Gurakuqi” te Shkodres jane regjistruar ne vit te pare, ndersa ky universitet numeron 11 mije studente.

Nga ana tjeter, mesohet se 30% e studenteve jane vaksinuar me dozen e pare dhe rreth 5% me dy dozat.

Lexoni dhe kete

MORI KRITIKA NGA KRYEMINISTRI EDI RAMA

Pas kritikave të drejtpërdrejta që mori nga kryeministri Edi Rama, Bashkia Malësi e Madhe ka …