Thursday , 15 April 2021

VAKSINOHET E MOSHUARA 103-VJEÇE NE SHKODER

Ka vijuar vaksinimi ne Shkoder i personave mbi moshen 90 vjeç. Ndersa, jane vaksinuar persona qe kane kaluar tashme mbi nje shekull jete…

Kjo 103-vjeçare nga Shkodra ka bërë këtë të marte vaksinën kundër koronavirusit. Rushe Doda është shoqëruar nga familjarët në qendrën e vaksinimit. E moshuara thote se kishte dëshirë për të bërë vaksinën.

Ndersa pas vaksinimit ajo shprehet se shendetin e ka shume te mire dhe se vaksinuesi e kishte doren e lehte.

Vaksinimi në Shkodër nisi me 16 shkurt, fillimisht me personelin shëndetësor. Pas tyre ka nisur vaksinimi edhe për të moshuarit mbi 80 vjeç.

Lexoni dhe kete

PROTESTE KUNDER HEC-it, BLLOKOHET RRUGA E KOMBIT

Vijimi i punimeve dhe mungesa e reagimit nga institucionet shtetërore, ka ngritur sërish në proteste …