Monday , 17 January 2022

VARIANTI DELTA I COVID MBËRRIN NË SHQIPËRI?

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, bën me dije se kemi sinjale që varianti Delta i COVID të ketë mbërritur në Shqipëri.

Në Institutin e Shëndetit Publik janë duke u bërë analizat dhe është vlerësuar që një seri mostrash, të cilat janë identifikuar si sinjale të pazakonta, të çohen në Laboratorin e Referencës në Gjermani theksoi ministrja.

Manastirliu tha se janë më shumë se 1 mln vaksinime të kryera deri tani në vendin tonë.

Lexoni dhe kete

AVOKATET E LEZHES KUNDER HARTES SE RE GJYQESORE

Avokatet e Lezhës paralajmërojnë bojkot të punës nëse nuk do merren në konsideratë propozimet e …