Tuesday , 21 November 2017

VARREZAT E GOLEMIT “RRETHOHEN” NGA MBETURINA TE SHUMTA

As varrezat nuk i shpetojne grumbujve te ndryshem te mbeturinave. Varrezat e Golemit ne Njesine Administrative Rrethina te qytetit te Shkodres ndodhen mes mbetjesh te shumta. Vetem 2 kontiniere mbetjesh ndodhen prane varrezave, e sipas banoreve te zones duhen vendosur edhe te tjere. Ato e konsiderojne katastrofe hedhjen e mbeturinave ne kete zone dhe kerkojne qe Bashkia Shkoder te marre masa.

Por, pervec pranise se ketyre mbetjeve ne kete zone, disa prej mbeturinave digjen edhe gjate dites, cka krijon nje tjeter problem per shume banesa qe ndodhen ne kete zone.

Lexoni dhe kete

MUNGESA E BANJOVE PUBLIKE, QYTETARET KERKOJNE RIKTHIMIN E TYRE

Mungesa e banjove publike vijon te mbetet nje problem shqetesues ne qytetin e Shkodres. Ne …

Abonohu per lajmet e fundit
Thanks for signing up. You must confirm your email address before we can send you. Please check your email and follow the instructions.
Abonohu sot per lajmet me te fundit !
×
×
WordPress Popup Plugin