Tuesday , 29 September 2020
Breaking News

VATA: VLLAZNIA DUHET TË JETË PJESË E ELITËS

Nëse Vllaznia neglizhon ndaj kundërshtarit mund të dalin e humbur nga sfida me Besëlidhjen. Shprehet kështu ish-lojtari dhe ish-trajneri i kuqebluve, Rudi Vata. Ai shpreson që për të mirën e futbollit shkodran dhe shqiptar, Vllaznia duhet të jetë pjesë e elitës, ndërsa thekson se futbollistët kanë një përgjegjësi të madhe.

Sipas Vatës, tifozët e vuajnë më shumë këtë situatë, prandaj Vllazninë duhet ta marrin në dorë njerëzit që kanë emocione dhe respekt për të…

Vata zbulon edhe një takim që ka pasur me sponsorin e ri Alban Xhaferi dhe këshillën që i ka dhënë….

Vllaznia – Besëlidhja është sfida e fundit për këtë sezon për shkodranët, në të cilën duhet vetëm fitorja për të siguruar qëndrimin në Kategorinë Superiore për sezonin e ardhshëm. Takimi luhet të dielën e 2 gushtit në ora 19:00 në “Loro Boriçi”.

Lexoni dhe kete

LIBOHOVA & DUKA: PRESIM REAGIMIN E QEVERISË PËR FUTBOLLIN

Kaosi në futbollin shqiptar vazhdon ende dhe po ashtu edhe bojkoti. Të gjithë ekipeve janë …