Thursday , 23 November 2017

VDEKJA E PUNONJESIT TE UJESJELLESIT, PROTESTE PARA BASHKISE SHKODER

Ashtu sic kishte paralajmeruar nje dite me pare, shoqeria civile ne Shkoder, organizoi kete te Shtune nje proteste para institucionit te Bashkise Shkoder. Nje proteste qe vjen pas humbjes se jetes se njerit prej punonjesve te ndermarrjes ujesjelles- kanalizime Shkoder, teksa po punonte ne nje pusete.

Pjesetare te shoqerise civile akuzuan kryetaren e bashkise Voltana Ademi dhe drejtuesit e ndermarrjes si pergjegjes te kesaj tragjedie, per shkak te paaftesise se tyre ne pozicionin qe mbajne. Ata kishin pergatitur edhe nje peticion drejtuar kryebashkiakes Ademi dhe Keshillit Bashkiak Shkoder.

Qytetare te thjeshte dhe anetare te shoqerise civile mbanin ne duar pankarta me mbishkrime drejtuar Bashkise Shkoder, ndersa ne fund vendosen qirinj te ndezur para ketij institucioni.

Lexoni dhe kete

LEZHE, QENDER KOMUNITARE PER ROMET DHE EGJIPTIANET

Lezha tashmë do të ketë një qender komuninatare miltifunsionale e cila do të jetë në …

Abonohu per lajmet e fundit
Thanks for signing up. You must confirm your email address before we can send you. Please check your email and follow the instructions.
Abonohu sot per lajmet me te fundit !
×
×
WordPress Popup Plugin