Thursday , 27 January 2022

Veleēiku, gati bojkotimi i kampionatit

Ndeshja Veleēiku- Ada nuk ėshtė luajtur as kėtė tė mėrkurė siē pritej dhe me tė ngjarė nuk do tė luhet fare. Drejtuesit e klubit koplikas janė bėrė gati pėr bojkotimin e kampionatit nėse Federata Shqiptare e Futbollit nuk miraton zhvillimin e ndeshjeve nė fushėn e  Koplikut. Kjo ėshtė bėrė e ditur pėr televizionin Rozafa nga shefi I kėtij klubi Dalip Rustemaj sipas tė cilit ditėn e martė kryebashkiaku Ramadan Likaj qė ėshtė njėkohėsisht edhe president I klubit, ka patur njė takim me presidentin e Federatės Armando Duka dhe I ka bėrė atij kėrkesėn pėr ta miratuar fushėn e kėtij qyteti pėr luajtjen e ndeshjeve tė kampionatit.

Numri 1 I Federatės ende nuk ka kthyer pėrgjigje dhe nėse kjo nuk do jetė pozitive, Veleēiku do tė bojkotojė kampionatin. Sipas shefit Rustemaj ėshtė e pakuptueshme pse Federata nuk e liēenson kėtė fushė sepse pėr tė plotėsuar kushte e kėrkuara nga ky institucion, janė harxhuar sė fundi rreth 25 milionė lekė tė vjetra. Po ashtu, Veleēiku ka qenė shumė korrekt edhe nė pagesėn e tė gjithė detyrimeve ndaj Federatės duke derdhur nė arkėn e saj edhe 20 milionė lekė tė tjera.

Me kėtė situatė, duket jo e logjikshme qė koplikasit tė mos luajnė nė fushėn e tyre megjithatė duhet pritur edhe njė apo dy ditė derisa tė merret vendimi pėrfundimtar pėr tė ardhmen e kėsaj skuadre. Do jetė pikėrisht kryebashkiaku Likaj qė tė enjten ose tė premten do tė dalė nė njė konferencė pėr shtyp dhe do tė bėjė tė ditur qėndrimin pėrfundimtar tė kėtij klubi megjithatė gjasat janė qė Veleēiku do tė bojkotojė kampionatin.

Lexoni dhe kete

BRDARIƇ: VLLAZNIA ASNJƋ NƋNVLERƋSIM PƋR EGNATIAN

Vllaznia do tĆ« luajĆ« pasditen e sĆ« premtes ndaj Egnatias sfidĆ«n e rradhĆ« pĆ«r kampionat. …