Saturday , 27 November 2021

VELIAJ ME ISH TE PERNDJEKURIT, POR SALLA MBUSHET ME GRA DHE VAJZA

Ishte lajmeruar se ministrin e Mireqenies Sociale dhe Rinise Erion Veliaj do ta prisnin ish te perndjekurit, por ne te vertete salla ka qene e mbushur me gra. Ky takim me shume ngjasonte ne ndonje forum me gra sesa me ish te perndjekurit te cilet ishin ne numer sa gishtat e duarve. Por ky fakt nuk e pengoi ministrine Veliaj qe tu premtonte ish- te perndjkurve se javn e ardhshme pritet t nis shqyrtimi n Kuvend pr projektligjin e hapjes s dosjeve. Ministrin Veliaj e shoqeronte edhe zvendeskryeministri Peleshi I cili tha se n kto 24 vite hapja e dosje sht zvarritur duke prdorur qllimisht ish-t prndjekurit. Takimi me ish-t prndjekurit shkodran vjen n 24-vjetorin e rrzimit t bustit t ish-diktatorit komunist Enver Hoxha.

Lexoni dhe kete

BERISHA: 11 DHJETORI DO TË JETË FILLIMI I REVOLUCIONIT PAQËSOR

Pavarësisht vendimit të Bashës për mbledhjen e Kuvendit më 18 dhjetor, Sali Berisha ka theksuar …