Sunday , 21 January 2018

VELIPOJE, NIS INSPEKTIMI NE STANDARTET E HIGJENES

Inspektoriati shteteror shendetesor ka nisur inspektimet ne zonen e Velipojes ne nisje te sezonit turistik. Kryeinspektori Denis Malevi gjate nje prononcimi per tv rozafa thote se ne terren jane 7 grupe, te cilet do te monitorojne situaten kryesisht ne pjeset turistike.

Malevi paralajmeron se ne cdo rast shkelje do te kete gjoba deri ne sekuestrim te aktivitetit. Po bazuar nga eksperienca e nje viti me pare, higjena ne ushtrimin e aktiviteteve te ndryshme eshte permiresuar, ndersa shkak kryesor mendohet te jete konkurenca mes subjekteve.

Lexoni dhe kete

NISMA PER PYLLEZIMIN E TARABOSHIT NE SHKODER

Ministria e Mjedisit, Bashkia Shkoder, organizata “Eko Mendje” dhe organizata dhe institucione te tjera ne …