Friday , 15 December 2017

VELIPOJE, RRETH 55 PERSONA NE DITE PARAQITEN PRANE QENDRES SHENDETESORE

Rreth 55 persona ne dite paraqiten prane Qendres shebdetesore ne Velipoje per te kerkuar ndihme. Pjesa me e madhe e tyre kane problemed kryesisht respiratire dhe kardiake. Por sipas drejtorit te shendetit public, nuk mungojne as rastet e pickimeve.

Moshat e treta jane me te prekura nga problemet kardiake. Ndersa urgjenca eshte e pajisur me te gjitha medikamentet. 2 raste te moshes se trete kane rezultuar fatale, e 2 te tjere te mbytur ne plazhin e Velipojes.

Aktualisht bregdeti I Velipojes eshte ne fluksin me te larte te turisteve, ndersa qendra shendetesore aty punon me turne duke qendruar 24 ore ne gadishmeri.

Lexoni dhe kete

“SOLIDARITET KUNDER URISE, BASHKIA SHKODER I BASHKOHET NISMES SENSIBILIZUESE

Thirrjes se organizates FoodBank Albania per te dhuruar ndihma ushqimore ne ndihme te familjeve ne …

Abonohu per lajmet e fundit
Thanks for signing up. You must confirm your email address before we can send you. Please check your email and follow the instructions.
Abonohu sot per lajmet me te fundit !
×
×
WordPress Popup Plugin