Thursday , 26 April 2018

VELIPOJE, TURISTET TE KENAQUR ME KUSHTET!

Ndėrsa ndodhemi ne pikun e sezonit turistik, pushuesit nė plazhin e Velipojės janė tė kėnaqur me kushtet e ofruara nė kėtė bregdet, megjithate sipas tyre problemet nuk mungojne.

Rritja e cmimeve dhe mungesa e hapėsirave publike mbeten disa nga shqetėsimet kryesore tė turistėve.

 

E megjithate Velipoja vijon tė mbetėt njė nga destinacionet kryesore tė pushuesve nga Kosova dhe Maqedonia. Shumė pushues i drejtohen Velipojės pėr pastėrtinė e detit dhe vetitė kurative tė rėrės.

 

Lexoni dhe kete

DOKUMENTAR MBI ARDHJEN E PAPA GJON PALIT 2

Pas meshĆ«s sĆ« mbajtur nĆ« katedralen e ā€œShĆ«n Shtjefnitā€ nĆ« ShkodĆ«r, u paraqit edhe njĆ« …