VELIU TAKIM ME DREJTUESIT E POLICISE SE VERIUT

Zonat me rrisk të lartë në kultivimin e kanabisit do të jenë nën monitorim të vazhdueshem nga toka dhe ajri. Kështu u shpreh nga Lezha drejtori i Përgjithshem i Policisë së Shtetit Ardi Veliu pas një takimi me dyer të mbyllura që zhvilloi me drejtuesit e policisë të rajonit verior.

Sipas tij në fokus të policisë do të jetë dhe zbatimi i masave anticovid dhe nuk do të ketë tolerime ndaj shkelesve të ligjit.

Gjati këtij takimi është analizuar dhe puna e bërë deri më tani në luften antikanabis, ndërsa është kërkuar angazhim maksimal i strukturave policore për goditjen e këtij fenomeni.

Lexoni dhe kete

DIGJET FURGONI, PO UDHËTONTE DREJT VALBONËS

Si shkak i një shkëndije elektrike në pjesën elektrike të furgonit që po udhëtonte në …