VENDIMI I BASHËS PËR LISTAT 100% TË HAPURA, META: BASHA TREGOI LIDERSHIP DHE PËRGJEGJSHMËRI

Presidenti i Republikës, Ilir Meta, e ka cilësuar akt të përgjegjshëm dhe historik vendimin e kryetarit të PD-së, Lulzim Basha, për hapjen e listave 100%.

Sipas Metës, kjo bën që deputetët e ardhshëm të jenë pronë e qytetarëve të Shqipërisë dhe jo zara të kryetarëve të Partisë, që ngrenë kartonët duke dhunuar Kushtetutën.

Një ditë më herët, Basha u shpreh për hapjen 100% të listave por me kushtin që koalicionet të qëndrojnë kështu siç janë dhe përllogaritja e mandateve të vazhdojë siç është.

Lexoni dhe kete

ZGJEDHJET E 30 QERSHORIT NË BASHKINË LEZHË, JA ÇFARË KËRKON GJYKATA E LEZHËS

Pas ankimimit të paraqitur nga PD Lezhe, Gjykata e Rrethit Gjyqësor Lezhë ka vendosur shfuqizimin …