Breaking News

VENDIMI I “CAS” PERPLASEN DY KRYEMINISTRAT!

Vendimi i CAS pr ti dhn tre pik Shqipris ka prplasur n rrjetet sociale, kryeministrin serb Aleksandr Vui dhe kryeministrin shqiptar Edi Rama.

I revoltuar nga vendimikryeministri serb Aleksand Vui, e ka cilsuar nj turp.

rama 1

N kundrprgjigje t postimit t Rams q e konsideronte nj drejtsi europiane,dhe shkruan se do t fitojm pa ndihmn e dronit n Shqipri.

vucici

Drejtsia evropiane pr t satn her sht rikthyer n nj padrejtsi globale. Ata q e shkaktuan incidentin u shprblyen, kurse viktima u dnua. Vendimi i gjyqit n Lozan sht turp pr t drejtat, drejtsin dhe paraqet fyerje pr t gjith njerzit normal, ka shkruar Vui.

Nuk ka munguar srish kundrprgjigje e Rams, i cili shkruan:

SerbianPM mik i dashur ne Shqiperi do fitoje kush do luaje me mire futboll ate dite ndaj mos thuaj Ne do fitojme se ske asgje ne dore

M pas Rama i tregon homologut serb se ndeshja do t zhvillohet n Shkodrr,dhe se do t jet i ftuari i nderit, ku bashk me t t duartrokasin fituesin.

rama 2

rama 3

Lexoni dhe kete

SHEMBJA E TEATRIT, REAGON EDHE PD SHKODËR

Për shembjen e teatrit kombëtar ka reaguar edhe Partia Demokratike dega Shkodër. Në një njoftim …