Saturday , 19 October 2019

VENDIMI PER ANULLIMIN E ZGJEDHJEVE, REAGON EDHE ADEMI

Vendimi për çdekretimin e zgjedhjeve me 30 qershor nga presidenti Ilir Meta është pritur mirë edhe nga kryebashkiakja e Shkodrës Voltana Ademi. Në një prononcim për mediat, ajo tha se gjithashtu vijon të mbështesë kërkesën e PD.

E pyetur nëse do lirojë zyrën me 30 qershor, Ademi shtoi se do të respektohet ajo që thuhet nga presidenca.

Presidenti Ilir Meta tregoi këtë të hënë arsyet për anullimin e zgjedhjeve me 30 qërshor, një vendim i mirëpritur nga opozita e bashkuar.

Lexoni dhe kete

“EDI RAMA, KAMPION I VJEDHJES SË QYTETARËVE SHQIPTARË”

“Edi Rama është kampion i vjedhjes së qytetarëve shqiptarë dhe rritjes së borxhit që secili …