Wednesday , 30 September 2020

“VENDOSENI MASKËN! ËSHTË SHUMË E RËNDËSISHME”

“Bëni gjithçka që të kujdeseni për veten. Bëni gjithçka që të lehtësoni vuajtjen tuaja dhe të familjeve tuaja. Bëni gjithçka që të na lehtësoni punën. Bëni gjithçka që t’ja dalim.

Vendoseni maskën! Është kaq shumë e rëndësishme.”

Ky është apeli i doktoreshë Nevila Gjermenit. Mesazhi i saj është shpërndarë këtë të hënë nga ministrja e shëndetësisë, Ogerta Manastirliu.

Çdo ditë, ministria e shëndetësisë poston mesazhe të ndryshme të mjekëve për të apeluar sa më shumë kujdes nga qytetarët.

Lexoni dhe kete

NË MJERIM 10 MUAJ PAS TËRMETIT

Fran dhe Bardhe Krosi nga fshati Bushnesh, një zonë që ndan Kurbinin me Krujën, janë …