Tuesday , 25 February 2020
Breaking News

Vidhet dekori zbukurues ne pedonale

Ndonse qyteti i Shkodrs kt prag fundviti sht zbukuruar m shum se vitet e tjera, persona akoma t paidentifikuar kan dmtuar zbukurimet duke vjedhur disa prej tyre. Dhe vjedhja e objekteve zbukuruese nuk ndodh gjat orve t vona por gjat orve t pasdites mu nw qwndwr tw qytetit pwrpara bashkisw sw Shkodres, kur n pedonalen Kol Idromeno ka lvizje t konsiderueshme qytetarsh. Sic mund ta shikoni edhe nga pamjet, prsona t papergjegjshm vjedhin t pashqetsuar nga askush cadrat e vendosur si dekorim pran bashkis s Shkodres.

Kjo nuk sht hera e par ku qytetar t papergjegjshm vjedhin dekorin zbukurues t qytetit apo edhe dmtojn investimet publike. Prball ksaj situate punonjsit e bashkis s Shkoder theksojn s vjedhjet po kryhen n zonat qndrore t qytetit, aty ku edhe shrbimet e policis nuk duhet t mungojn asnjher, prandaj apelojn q t parandalohen kto gjeste aspak t hijshme t nj pjes s qytetarve t Shkodres.

Kt vit zbukurimi I qytetit t Shkodres ka qn ndryshe nga vitet e tjera ku sht pasuruar dekori megjithate edhe n kto raste jan po vet qytetart e Shkodres q vjedhin apo dmtojn dekorin festiv.

Lexoni dhe kete

KORONAVIRUSI, NË SHQIPËRI SITUATA E QETË

Drejtuesja e departamentit të epidemiologjisë në Institutin e Shëndetit Publik, Silva Bino, ka dalë këtë …