Saturday , 11 August 2018
Breaking News

VIHET NE SKENEN E TEATRIT “MIGJENI” MONODRAMA “10 URDHNIMET”

Eshte vendosur ne skenen e teatrit “Migjeni” pasditen e se Shtunes monodrama “10 Urdhnimet” nga aktorja Rita Gjeka, me regji te Dritan Sejaminit. Nje shfaqje, qe duhet theksuar, se u prit mire nga spektatori, qe nuk kurseu duartrokitjet e shumta gjate dhe ne fund te kesaj monodrama. Pikerisht per nje fakt te tille, aktorja Rita Gjeka, pas shfaqjes komentoi fillimisht duartrokitjet e spektatorit dhe kerkoi qe kjo shfaqje te shihet nga te gjithe.
Ndersa, regjisori Dritan Sejamini, vleresoi faktin qe kjo shfaqje u zhvillua ne Shkoder, ku theksoi se Shkodra te jep mundesine te nxjerresh jashte vetes te gjithe dashurine qe ke brenda.

“10 Urdhnimet” apo 10 porosite qe jane shkruar ne Bibel japin 10 mesazhe per shoqerine tone, jo vetem per kohet e sotme, por per gjithe jeten. Kjo monodrama do te vihet ne teatrin “Migjeni” edhe kete te Diele ne oren 18:00.

Lexoni dhe kete

PANAIRI I 18 -te LIBRIT NE ULQIN

PĂ«r tĂ« 18 vit me radhĂ« nĂ« qytetin bregdetar tĂ« Ulqinit Ă«shtĂ« mbajtur panairi i …