Saturday , 16 November 2019

VIJOJNË AKTIVITETET NE “FESTËN E ZOJËS SË SHKODRËS”

Në kuadër të Festës së Zojës së Shkodrës, festimet kanë vijuar edhe pasditën e së dielës. Në katedralen e “Shën Shtjefnit”, mesha u drejtua nga arqipeshkvi i Tiranës, Imzot Georg Frendo.

Ai ka edhe një mesazh për shoqërinë…….

Pas meshës u organizua edhe një moment festiv me hedhjen e fishekzjarrës.

Lexoni dhe kete

FRIKE NGA PERMBYTJET NE KURBIN

Kurbini rrezikon të përmbytet sërish nëse do të ketë reshje intensive shiu. Kanali i ujerave …