VIJOJNE RRESHQITJET E DHERAVE, RREZIKOHEN DISA BANESA

Vijon shembja masive e dherave ne lagjen Varosh te Lezhes.

Reshjet e shiut kane perkeqesuar situaten, teksa muri i rruges se kalase ka pesura serish shembje dhe rezikohet bllokimi i rruges.

Ne zone pritet te mberrijne eksperte te sherbimit gjeologjik per te percaktuar rrezikshmerine qe te behet me pas dhe nje plan nderhyrje, pasi ne rrezik jane dhe banesat.

Lexoni dhe kete

DOKUMENTAR MBI ARDHJEN E PAPA GJON PALIT 2

Pas meshës së mbajtur në katedralen e “Shën Shtjefnit” në Shkodër, u paraqit edhe një …