Wednesday , 2 December 2020

VIJON BOJKOTI I FUTBOLLIT NË VEND

Në pritje të një përgjigje zyrtare nga qeveria, Liga shtyn sërish vendimin për rifillimin e sezonit apo vijimin e bojkotit.

Pas mbledhjes së radhës këtë të hënë, presidentet e Superligës, vendosën një afat të ri.

Ato mbeten në pritje të një përgjigje deri ditën e enjte për të vendosur më pas se si do të vijohet, teksa të premten është parashikuar edhe mbledhja e radhës.

Prej javësh, futbolli në vend vijon të jetë në bojkot në pritje të plotësimit të 4 kërkesave nga qeveria.

Lexoni dhe kete

VLLAZNIA U19 FITON 5 – 0 “DERBIN” ME KF SHKODRA

Vllaznia U19 vijon të fitojë në kampionat dhe të kryesojë me meritë renditjen edhe pas …