Friday , 21 February 2020

VIJON DERDHJA N LUM E UJRAVE T ZEZA

Ujrat e zeza t qytetit t Lezhs derdhen n lumin Drin, e pr pasoj edhe n det. Ndotja ujore sht nj element q nuk ka marr asnj her vmendjen e bashkise Lezh. Kjo mnyr trajtimi e ujrave t zeza nuk sht e re dhe nuk sht e panjohur pr lezhjanet, por e panjohur sht zgjidhja qe do ti jepet kesaj problematike. Kreu i bashkise deklaron se derdhja e ujerave te zeza ne lumin Drin sht evituar me arsyetimin per ti drguar n impiantin e prfunimit t ujerave te zeza q Tushaj e quan landfill. Sipas tij zgjidhja prfundimtare sht prfundimi i investimit pr ujsjellsin e ri, por nuk ka paraqitur asnj argument sesi do t realizohet kur dihet se impianti ndodhet n Shngjin.

Pamjet q t ofron kamera tregon tubacionet qe derdhen n lumin drin, e q hedh poshte pretendimet e tushajt, q n fakt do t thot ndotje e bregdetit t Shngjinit.

Lexoni dhe kete

LARGIMI I 9 FAMILJEVE NGA PALESTRA NE LEZHE, REAGON PD

Dega e Partisë Demokratike në Lezhë ka reaguar në lidhje me largimin e 9 familjeve …