Tuesday , 16 August 2022

Vijon operacioni i OSHEE-se ne Lezhe

Ne rrethin e Lezhes vijon operacioni mbi lidhjet e paligjshme t energjis dhe vjedhjes s energjis elektrike. Ne nje komunikate per shtyp, efektivet e policise bejne teditur se kan filluar zbatimin n terren t masave t posame pr ndrprerjen e abuzimeve me energjin elektrike, duke identifikuar dhe vn para drejtsis autort e lidhjeve t paligjshme t energjis dhe vjedhjes s energjis elektrike. N vijim t masave t marra, nga data 28.Tetor 014 deri me datn 07 Nentor 2014 jan arritur kto rezultate: Jan evidentur 28 raste t vjedhjes s energjis elektrike, nga rastet e evidentuarate abuzimit me energji elektrike n 19 raste jan biznese dhe 9 raste konsumator familjar. Nderkaq jane proeduar 29 shtetas, ku 15 shtetas jan arrestuar, 4 jan shpallur n krkim dhe 11 t tjere ndiqen n gjendje t lir, n 1 rast eshte arrestuar edhe 1 faturist i OSHEE. Policia e Lezhes ka mbshtetur OSHEE n 697 aksione, gjate se cilave eshte nderprer energjia n 169 raste. Nderkohe gjate kesaj situate jane arktuar pran OSHEE, n rrethet Lezh, Kurbin dhe Mirdit nj shum prej 33.158.566 lek. Drejtoria e Policis s Qarkut Lezh do t vijoj me vendosmri masat e marra n kuadr t ktij operacioni t rndsishm pr vendin, duke prballur me forcn e ligjit t gjith ata persona, t cilt abuzojn me energjin elektrike, duke e vjedhur at, apo duke mos paguar pr konsumin q kryejn, qofshin kto biznese, individ apo punonjs t institucioneve dhe t vet

Lexoni dhe kete

PERPLASEN 2 MOTORÇIKLETA, PLAGOSEN 4 PERSONA

Katër persona mbeten të plagosur, pas përplasjes së dy motorçikletave në aksin rrugor Lezhë-Shkodër. Aksidenti …