Saturday , 7 December 2019

VIJON PUNA NE KZAZ-te 12 DHE 13 NE LEZHE

Ambjentet e shkollave “Hydajet Lezha” dhe “Besëlidhja janë marrë në ruatje nga Policia e Shtetit, pas urdherit të Bashkisë për të liruar këto ambjentet që administrohen nga kjo e fundit.

Tek hyrja e KZAZ-ve qëndrojnë efektivet e policisë, ndërsa brenda vijon puna për përgatetjen e proçesit zgjedhor të 30 qershorit. Ndërkohë në disa prej objekteve që administrohen nga Bashkia Lezhë janë hequr listat e zgjedhesve.

Pasditen e së martës pritet që të mbërrijnë materiale të tjera zgjedhore në KZAZ-të 12 dhe 13, ndërsa opozita ka paralajmeruar se nuk do të lejoje zgjedhje me 30 qershor.

Lexoni dhe kete

KOMISIONI I LIGJEVE, ADEMI PËRGËNJËSHTRON ULSI MANJEN

Në një kohë kur kryetarja ende në detyrë e Bashkisë së Shkodrës Voltana Ademi ishte …