Thursday , 15 April 2021

VIJON VAKSINIMI PËR TË MOSHUARIT +80 VJEÇ

Vijon vaksinimi në qendrën në Arenën Kombëtare për të moshuarit +80 vjeç.

E pranishme këtë të dielë ishte edhe ministrja e shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, bashkë me kryeministrin Edi Rama. Manastirliu bëri me dije se deri tani janë rreth 800 të moshuar të vaksinuar.

Ndër të tjera, Manastirliu tha se të hënën mbërrijnë 15 mijë doza të tjera Pfizer dhe brenda dy javëve të para të marsit COVAX ka konfirmuar nisjen e furnizimit me vaksinën AstraZeneca, e cila do futet në proçesin e vaksinimit të mësuesve.

Lexoni dhe kete

PROTESTE KUNDER HEC-it, BLLOKOHET RRUGA E KOMBIT

Vijimi i punimeve dhe mungesa e reagimit nga institucionet shtetërore, ka ngritur sërish në proteste …