Thursday , 15 April 2021

VIKTIMAT E PARA NGA COVID-19 NË SPITALIN E SHKODRËS

Katër persona kanë ndërruar jetën në Spitalin Rajonal të Shkodrës, pasi ishin të infektuar me koronavirus.

Viktimat ishin të shtruar në pavijonin e Reanimacionit, në sektorin e përcaktuar për personat e prekur me koronavirus. Kështu shënohen të vdekurtit e parë nga Covid në spitalet rajonale.

Nga ana tjetër drejtuesit e Spitalit Rajonal të Shkodrës shprehen se gjëndja në këtë spital është e qëndrueshme pasi nuk janë ezauruar gjitha kapacitet spitalore. Duke qenë se Spitali Rajonal i Shkodrës në repartet e dedikuara për të sëmuret me COVID-19 ka një kapacitet prej 90 shtretërish.

Aktualisht në repartin Covid të Shkodrës janë të shtruar 20 pacientë disa prej tyre në gjendje të rëndë. Burime nga spitali i Shkodrës bëjnë me dije se 7 nga ta po trajtohen në reaminacion dhe një prej tyre është i intubuar.

Sa i përket 4 personave që humbën jetën të gjithë ishin mbi 80 vjeç dhe me sëmundje bashkëshoqëruese. Ata prej 4 ditësh ishin në intubim dhe nuk ia dolën dot të mbijetonin.

Lexoni dhe kete

PROTESTE KUNDER HEC-it, BLLOKOHET RRUGA E KOMBIT

Vijimi i punimeve dhe mungesa e reagimit nga institucionet shtetërore, ka ngritur sërish në proteste …