Monday , 25 September 2017

VITI I RI SHKOLLOR NE LEZHE PA PROBLEMATIKA

Viti i ri shkollor ka nisur pa problematika të shumta në shkollat e Lezhës. Drejtori i Arsimit Bardhok Pulaj thotë se shpërndarja e librave është bërë në shumicen e shkollave, ndërkohe që dhe godinat arsimore i plotesojnë kushtet zhvillim normal te proçesit mësimor.

Pulaj ka kërkuar një angazhim më serioz për të bërë më të miren në shërbim të dijes.

Pavarësisht deklarateve të drejtuesve të Arsimit dhe Bashkisë nuk mungojnë shkollat me probleme kryesisht në fshatra si rezultat i amortizimit të godinave.

Lexoni dhe kete

NDRIÇIMI UNAZES LINDORE, NGERÇ MES BASHKISE SHKODER DHE AUTORITETIT VERIOR TE RRUGEVE

Ndriçimi i Unazes Lindore te qytetit vijon te jete nje ngerç mes Bashkia Shkoder dhe …

Abonohu per lajmet e fundit
Thanks for signing up. You must confirm your email address before we can send you. Please check your email and follow the instructions.
Abonohu sot per lajmet me te fundit !
×
×
WordPress Popup Plugin