Tuesday , 21 November 2017

VITI I RI SHKOLLOR NIS NDRYSHE NE SHKOLLEN 9-VJEÇARE “OSMAN DHAMPIRAJ”

Me dritare te thyera, banjo te amortizuara dhe pa roje e pastruese. Keshtu e ka nisur vitin e ri shkollor shkolla 9-vjeçare “Osman Dhampiraj” ne Shtoj i Ri te qytetit te Shkodres. Pavaresisht kerkeses asgje nuk eshte bere per kete shkolle. Drejtorja e shkolles, Saime Agrepi thote se eshte premtuar nga nje shoqate per dritare te reja, por nuk dihet kur do te sillen.

Agrepi ben me dije se te vetmet nderhyrje ne kete shkolle jane lyerja e korridorit dhe 3 klasave, ndersa mesuesit kane pastruar vete klasat e tyre. Pastruese nuk do te kete, ndersa persa i perket rojeve do te vendosen kamera sigurie.

Shkolla, ne te cilen studiojne rreth 190 nxenes, nuk njeh nderhyrje prej vitesh dhe ky vit shkollor pritet te jete teper i veshtire.

Lexoni dhe kete

PROJEKT-BUXHETI 2018, BY-PASS-i DHE VLLAZNIA

Projekt-buxheti i 2018-tes i Bashkise Shkoder vijon te jete ne qender te diskutimeve. Por, per …

Abonohu per lajmet e fundit
Thanks for signing up. You must confirm your email address before we can send you. Please check your email and follow the instructions.
Abonohu sot per lajmet me te fundit !
×
×
WordPress Popup Plugin