VIZITA E KRYEMINISTRITE RAMA, BLINDOHET SPITALI

Vizita e kryeministritė Edi Rama nė qytetin e Shkodres ėshtė shoqėruar me masa tė rrepta sigurie si asnjwherw tjetwr. Fillimsiht shefi I qeverise ka vizituar spitalin rajonal tė Shkodres I cili ishte rrethuar me forca tė shumta policie dhe gardistė, madje edhe duke ruajtur lartėsitė e tij. Shkak i kėtyre masave ishin informacionet e policisė sė Shkodres se kryeministri Rama mund tė qėllohej me vezė, dhe pėr tė parandaluar cdo lloj skenari garda ishte e pajisur edhe me cadra nė rast tė ndonjė sulmi tė mundshėm. Kryeministri pa nga afėr disa prej investimeve tė pėrfunduara dhe tė tjera qė janė nė proēes si reanimacioni i pediatrisė, paliativi, reparti kirurgjisė, imazheria dhe dhomėn diabetike. Ndėrsa Rama njihej me kėto investime, nė mjediset e jashtme tė spitalit pacientet dhe tė afėrmit e tyre tė cilėt nuk u lejuan ti afroheshin kryeministritė paraqiten njė tjetėr panoramė tė shendetsisė. Njė paciente e cila vuan nga kanceri I gjirit I kujtoi kryeministritė Rama se se plot 300 euro i kushton medikamenti qė i duhet tė marrė pėr tė luftuar kėtė semundje tė rėndė ndėrsa shendetsia falas ėshtė thjesht njė premtim i cili nuk po gjen zbatim.

“Z.Kryeministėr tė bėjmė thirrje mos thuaj shėndetėsia falas. Kėtu nė Shkodėr tė gjitha ilaēet jemi duke i blerė me lekė Z. Kryeministėr. Tė bėjmė thirrje ose na jep dorėn ne ose na mbyt mė mirė.300 euro njė hap jam duke e blerė pėr sėmundjen e gjirit. Ēfarė ėshtė kjo? Ti thua qė janė ilaēet falas. Cilat ilaēe janė falas Z.kryeministėr? Njė gjilpėrė jam duke e marrė 300 euro. Verė dorėn nė zemėr Z.Kryeministėr pėr popullin shqiptar ose mos hajde hiē pėr tė na parė. Hiē mos hajde.”

Pas spitalit, kryeministri i ėshtė drejtuar kinema Millenium nė Shkoder pėr tu takuar me anėtarėt socialist dhe mė pas nė turin “Tė pastrojmė Shqipėrinė”.

Lexoni dhe kete

BASHA TAKON KREUN E KONFINDUSTRISƋ

Kreu i PartisĆ« Demokratike, Lulzim Basha, ka zhvilluar njĆ« takim me kreun e KonfindustrisĆ«, Gjergj …