Friday , 22 January 2021

VIZITA E KRYEMINISTRITE RAMA, BLINDOHET SPITALI

Vizita e kryeministrit Edi Rama n qytetin e Shkodres sht shoqruar me masa t rrepta sigurie si asnjwherw tjetwr. Fillimsiht shefi I qeverise ka vizituar spitalin rajonal t Shkodres I cili ishte rrethuar me forca t shumta policie dhe gardist, madje edhe duke ruajtur lartsit e tij. Shkak i ktyre masave ishin informacionet e policis s Shkodres se kryeministri Rama mund t qllohej me vez, dhe pr t parandaluar cdo lloj skenari garda ishte e pajisur edhe me cadra n rast t ndonj sulmi t mundshm. Kryeministri pa nga afr disa prej investimeve t prfunduara dhe t tjera q jan n proes si reanimacioni i pediatris, paliativi, reparti kirurgjis, imazheria dhe dhomn diabetike. Ndrsa Rama njihej me kto investime, n mjediset e jashtme t spitalit pacientet dhe t afrmit e tyre t cilt nuk u lejuan ti afroheshin kryeministrit paraqiten nj tjetr panoram t shendetsis. Nj paciente e cila vuan nga kanceri I gjirit I kujtoi kryeministrit Rama se se plot 300 euro i kushton medikamenti q i duhet t marr pr t luftuar kt semundje t rnd ndrsa shendetsia falas sht thjesht nj premtim i cili nuk po gjen zbatim.

Z.Kryeministr t bjm thirrje mos thuaj shndetsia falas. Ktu n Shkodr t gjitha ilaet jemi duke i bler me lek Z. Kryeministr. T bjm thirrje ose na jep dorn ne ose na mbyt m mir.300 euro nj hap jam duke e bler pr smundjen e gjirit. far sht kjo? Ti thua q jan ilaet falas. Cilat ilae jan falas Z.kryeministr? Nj gjilpr jam duke e marr 300 euro. Ver dorn n zemr Z.Kryeministr pr popullin shqiptar ose mos hajde hi pr t na par. Hi mos hajde.

Pas spitalit, kryeministri i sht drejtuar kinema Millenium n Shkoder pr tu takuar me antart socialist dhe m pas n turin T pastrojm Shqiprin.

Lexoni dhe kete

PËRMBYTJET, REAGON EDHE PD SHKODËR

Për situatën e përmbytjeve në Bashkinë Shkodër ka reaguar edhe kreu i PD Shkodër, Xhevdet …