Monday , 11 December 2017

VJEDHJA E PUSETAVE, PROBLEM NE QYTETIN E SHKODRES

Vjedhja e pusetave vijon te jete nje problem shqetesues ne qytetin e Shkodres. Nje problematike e tille ngrihet edhe nga drejtori i ndermarrjes ujesjelles- kanalizime Shkoder, Mark Molla qe ka nje apel per qytetaret dhe drejtorine vendore te policise Shkoder. Molla thekson se po vidhen pusetat ne te gjithe territorin e Bashkise Shkoder dhe ka ankesa nga qytetaret, pasi hidhen edhe mbeturina. Molla kerkoi qe qytetaret te denoncojne ato qe shohin duke shkaterruar pusetat.

Unaza Perendimore ne qytetin e Shkodres eshte nje nga zonat qe perballet me se shumti me kete problematike dhe nderhyrja ne kete zone por edhe ne shume zona te tjera eshte teper e domosdoshme, pasi rrezikohet edhe kalimi i qytetareve, sidomos naten.

Lexoni dhe kete

“RINIA DHE INFO-KOMUNIKIMI” NE DITEN KOMBETARE TE RINISE

Ne kuader te Dites Kombetare te Rinise qe shenohet me daten 8 Dhjetor, Bashkia Shkoder …

Abonohu per lajmet e fundit
Thanks for signing up. You must confirm your email address before we can send you. Please check your email and follow the instructions.
Abonohu sot per lajmet me te fundit !
×
×
WordPress Popup Plugin