Saturday , 20 January 2018
Breaking News

VJESHTA, RRITEN RASTET ALERGJIKE NE SHKODER

Stina e vjeshtes ka rikthyer rastet e te semureve alergjike ne Shkoder. Alergologu Egir Lezha, ben me dijw se cdo dite prane poliklinikes paraqiten rreth 15 raste, te semure alergjike.

Lezha apelon drejt qytetareve qe te mos i neglizhojne simptomat.

Ndryshe nga alergjitë klasike që shfaqen deri në muajin maj, ato të ndryshimit te temperaturave prekin te gjitha grup-moshat! Sidomos tashme qe ndikues behen edhe virozat e stines.

Lexoni dhe kete

ALTIN PRENGA “PERSONAZHI I VITIT 2017”

Shoqata Kulturore Shega lezhjane i ka akorduar titullin “Përsonazhi i vitit 2017” kuzhinierit dhe biznesmenit …