Friday , 3 December 2021

VLAHUTIN: BLERJA E VOTS SHT NJ AKT KRIMINAL

Mos e shisni votn, sepse ju jeni njerz dhe jo sende, blerja e vots sht nj akt kriminal dhe gjithashtu eleminoni votimin familjar. Kjo ka qen deklarata e ambasadores s Delegacionit t Bashkimit Evropian n Shqipri Romana Vlahutin e br nga Shkodra gjat nj takimi me studentt e universitetit “Luigj Gurakuqi”.

Ambasadorja Vlahutin flet dhe mbi procesin e dekriminalizimit.

N lidhje me eksodin ambasadorja pohon se kush krkon azil politik nuk do ta marr at.

Zgjedhjet me 21 qershor do t monitorhen nga OSBE-ja, dhe jan nj prov pr vendin tuaj u shpreh ambasadorja.

Ambasadorja e Delegacionit t Bashkimit Evropian n Shqipri ka vlersuar faktin se n metropolin verior jan dy kandidate femra n gar pr t zn pozicionin e kryebashkiakes. Vlahutin fton t rinjt t denoncojn nse ndodhen prball fenomenit t shit-blerjes s vots dhe te jen t ndrgjegjshm kur t votojn pasi ato votojn pr t ardhmen e tyre, pr vendin dhe familjet e tyre.

Lexoni dhe kete

PS SHKODËR MBLEDHJE PËR TË AFRUAR SA MË SHUMË GRA NË PARTI

Partia Socialiste dega Shkodër ka organizuar një mbledhje, ku në fokus ishte përcjellja e mesazhit …