VLAHUTIN: SHQIPTARET E MERITOJNE EUROPEN

Shqiptaret e meritojne evropen por ajo qe ne duhet te bejme eshte te afrojme standartet evropiane ne Shqiperi. Ka qene ky komenti i Ambasadores se Bashkimit Evropian ne vendin tone Romana Vlahutin nga Shkodra ku merr pjese ne aktivitetet e organizuara ne kuader te javes evropiane. Vlahutin u shpreh se nuk ka asnje dyshim qe Shkodra eshte evropiane dhe shqiptaret jane popull evropian. Nderkohe, e pyetur nese politikanet shqiptar e meritojne apo jo, Vlahutin pergjigjet se Shqiptaret e meritojne evropen dhe se Komisioni Evropian nuk eshte lidhje mes politikaneve por lidhje mes popujve.

Vlahutin ndodhet ne Shkoder se bashku me ambasadoret e vendeve te ndryshme te BE-se ne kuader te aktiviteteve qe Bashkia Shkoder organizon per festen e Luleleve dhe ne kuader te javes evropiane.

 

Lexoni dhe kete

KE HAP BISEDIMET PER ANETARESIMIN NE BE TE SHQIPERISE

Shefja e Politikës së Jashtme të Bashkimit Europian, Federica Mogherini, prezanton zyrtarisht para Komisionit të …