Tuesday , 29 September 2020

Vllaznia, 10 milione leke per fitoren ne Kukes

Drejtuesit e klubit tė futbollit Vllaznia vazhdojnė t’I qėndrojė shumė pranė ekipit kuqeblu. Pasi kanė siguruar rrogat e tyre deri nė fund tė kėtij sezoni, Bordi drejtues I klubit ka vendosur qė tė vazhdojė t’I motivojė futbollistėt edhe me premio. Kėshtu, pas premios prej 5 milionė lekėsh tė shpėrndarė pas fitores me Partizanin, skuadra kishte njė tjetėr premio pėr njė rezultat pozitiv edhe nė Korēė por qė nuk u arrit. Edhe pėr ndeshjen e rradhės nė Kukės, Bordi ka vendosur tė akordojė sėrish premio.

Kėshtu, nė rast tė arritjes sė njė fitore tė mundshme ndaj skuadrės kukėsiane, ekipi I Vllaznisė do tė pėrfitojė njė premio prej 10 milionė lekėsh tė vjetra. Ndėrkohė, nė rast barazimi, do tė shpėrndahet gjysma e kėsaj shume. Sigurisht qė akordimi I kėtyre shpėrblimeve, I motivon edhe mė shumė futbollistėt pėr tė bėrė mė tė mirėn e mundshme nė ēdo ndeshje.

Natyrisht qė nė Kukės nuk do tė jetė e lehtė pėr tė marrė pikė sepse skuadra vendase ndodhet nė vendin e dytė tė tabelės sė klasifikimit dhe nuk do I lejonte vetes ndonjė hap tė gabuar. Vllaznia ndėrkohė, vėrtetė I ka humbur tre pėrballjet e mėparshme tė kėtij kampionati ndaj kėsaj skuadre me tė njėjtin rezultat, 3-1, por nė tė tre ndeshjet ka qenė shumė pranė marrjes sė pikėve. Pėr kėtė arsye, do tė tentojė edhe njėherė tjetėr ta bėjė kėtė gjė dhe nėse do ta bėjė kėtė herė, do tė ketė edhe njė premio tė majme.

Lexoni dhe kete

LIBOHOVA & DUKA: PRESIM REAGIMIN E QEVERISƋ PƋR FUTBOLLIN

Kaosi nĆ« futbollin shqiptar vazhdon ende dhe po ashtu edhe bojkoti. TĆ« gjithĆ« ekipeve janĆ« …