Monday , 26 October 2020

VLLAZNIA APELON VENDIMET E DISIPLINĖS SĖ FSHB-sė

Vendimet e Komisionit tė Disiplinės pranė Federatės Shqiptare tė Basketbollit nė lidhje me incidentet e ndodhura nė ndeshjen Vllaznia- Tirana, janė konsideruar shumė tė rėnda nga drejtuesit e shoqatės sė Vllaznisė. Pėr kėtė arsye, sipas rregullores pėrkatėse, ata kanė vendosur t’i apelojnė kėto vendime. Lajmi ėshtė konfirmuar nga presidenti i kėsaj shoqate Sokol Dibra, sipas tė cilit, shpresohet shumė qė nė apel kėto vendime tė zbuten sepse realisht situata nuk ka qenė aq dramatike sa ēfarė mund tė jetė intepretuar.

Shoqata e Vllaznisė nė kėtė mėnyrė do tė kėrkojė uljen e dėnimit gjashtėmujor qė ėshtė dhėnė pėr trajnerin Bledar Gjeēaj dhe po ashtu edhe heqjen e dėnimit pėr basketbollistin Gjon Ndoja sepse ai nuk ka qenė iniciuesi i atyre ēfarė ndodhėn nė “Qazim Dervishi” sepse pamjet filmike e tregojnė qartė se njeriu qė ka nisur sherrin ka qenė amerikani Xhonson. Por pėrveē kėsaj, drejtuesit shkodranė do tė kėrkojnė edhe zbutjen e dėnimeve financiare sepse ato kanė qenė shumė tė rėnda dhe janė tė papėrballueshme nga ana e klubit shkodran.

Ende nuk ka njė datė tė caktuar se kur do tė mblidhet Komiteti Drejtues i Federatės Shqipare tė Baskebollit pėr tė marrė nė shqyrtim apelimin e Vllaznisė sepse sipas rregullores, kjo e fundit ka 15 ditė nė dispozicion pėr ta bėrė atė. Me shumė mundėsi, mbledhja e apelit do jetė javėn e ardhshme por penalizimi pėr shkodranėt nė fakt nis kėtė fundjavė sepse nė ndeshjen e kupės tė sė dielės ndaj Tiranės, as trajneri Gjeēaj nuk do jetė nė pankinė dhe as Ndoja nė fushė. Gjithsesi, duhet pritur tashmė apeli pėr tė parė nėse do tė ketė zbutje tė dėnimeve tė dhėna apo jo. Ajo qė konfirmohet nga drejtuesit e shoqatės sė basketbollit Vllaznia ėshtė se Bledar Gjeēaj do tė vazhdojė tė jetė trajneri i kėsaj skuadre edhe nėse dėnimi gjashtėmujor mbet nė fuqi. Kjo mbyll tė gjitha aludimet pėr njė largim tė mundshėm tė tij nga pankina kuqeblu

Lexoni dhe kete

HIDHET SHORTI, VLLAZNIA FEMRA PƋRBALLƋ KAMPIONES TURKE

Vllaznia e femrave ka mƋsuar emrin e ekipit kundershtar ne turin e pare te Liges …