Saturday , 28 March 2020

“VLLAZNIA B” BARAZIM 1 – 1 NË SFIDËN NDAJ MIRDITËS

“Vllaznia B” ka arritur të ndalë Mirditën pretendente të kategorisë së dytë. Dy skuadrat janë ndarë në barazim 1-1 në takimin e luajtur në fushën sportive “Reshit Rusi”. Të parët kanë kaluar në avantazh mirditorët me anë të Pepkolajt në minutën e 40-të ndërkohë që për ekipin shkodran ka barazuar Arber Daija në minutën e 54-të. Të dy ekipet kanë patur edhe raste të tjera shënimi, por më të pastrin dhe që mund t’i kishte dhënë fitoren Vllaznisë B e ka patur futbollisti Jozefin Rrasa që në minutën e 90-të kur vetëm për vetëm me portierin kundërshtar ka bërë më të vështirën duke e dërguar topin jashtë.

Përfundimisht 1-1 ndërkohë që trajneri i ekipit shkodran Fatjon Hasani mendon se skuadra e tij mund të kishte marrë më tepër në këtë përballje por nga ana tjetër, premton se rezultatet e Vllaznisë B do të vijnë në rritje në ndeshjet e ardhshme.

Ndeshjen e javës së ardhshme, Vllaznia B do ta luajë me një tjetër ekip pretendent siç është ai i Luzit, megjithatë kuqeblutë do të tentojnë rezultat pozitiv edhe në këtë sfidë të vështirë që do ta luajnë në transfertë.

Lexoni dhe kete

UEFA GATI TË SHTYJË KAMPIONATET DERI MË 31 GUSHT?

Përkeqësimi I situatës në shumë vende të Europës, mund ta detyrojë institucionin e futbollit të …