Saturday , 25 November 2017

“VLLAZNIA B” BEFASON EKIPIN E PARË. E MUND 1-0 NË MIQËSORE

“Vllaznia B” ka befasuar ekipin e parë të Vllaznisë duke e mundur atë me rezultatin 1-0 në miqësoren e luajtur me të pasditen e së shtunës në fushën sportive të Golemit. Goli i Belajdi Pusit në minutën e 59-të ka qenë i vetmi i këtij takimi në të cilin ekipi i parë i Vllaznisë në pjesën e parë luajti me formacionin e parë ndërsa në të dytën u aktivizuan lojtarët e stolit. Duhet thënë se kuqeblutë kanë qenë edhe të pafat teksa Ribaj ka humbur një 11-metërsh në këtë pjesë e po ashtu edhe Kalaja ka qenë pranë golit por topi i gjuajtur prej tij përfundoi në traversë. Pavarësisht humbjes, trajneri Ernest Gjoka në një prononcim për mediat është shprehur se rezultati i kësaj ndeshje kontrolli nuk ka shumë rëndësi për të.

Sakaq, Ervis Kraja, trajneri i ekipit “Vllaznia B” ka deklaruar se rëndësi ka që lojtarët e ekipit të tij të tregojnë vlera dhe të jenë gjithnjë në shërbim të ekipit të parë nëse është e nevojshme.

Ndeshje të tilla pritet të zhvillohen edhe në të ardhmen ndërkohë që tashmë Vllaznia ka nisur të mendojë për sfidën e së mërkurës me Lushnjën e cila ende nuk dihet se ku do të luhet.

Lexoni dhe kete

LIKA: ME LUSHNJEN BËMË DETYRËN, DUHET E NJËJTA GJË ME LUFTËTARIN

Fitorja ndaj Lushnjes i ka shërbyer Vllaznisë për të rikthyer qetësinë në aspektin psikologjik megjithatë …

Abonohu per lajmet e fundit
Thanks for signing up. You must confirm your email address before we can send you. Please check your email and follow the instructions.
Abonohu sot per lajmet me te fundit !
×
×
WordPress Popup Plugin