Monday , 30 November 2020

“VLLAZNIA B” FITON 1-0 SFIDN ME “PARTIZANI B”

Ka rezultuar shum i rndsishm goli i Denis Dycs n ndeshjen n mes ekipeve “Vllaznia B” dhe “Partizani B’. I shnuar n minutn e 81-t, ky gol i ka dhn fitoren 1-0 shkodranve n kt takim prcaktues pr vendin e dyt n renditje. Loja ka qen pothuajse e barabart dhe t dy ekipet krkonin momentin pr t ndshkua njri- tjetrin. Megjithat, fundi i takimit ka sjell golin e shumpritur. Ka qen nj gol i ardhur nga kmbt e lojtarve t ardhur nga ekipi U-19 i Akademis Vllaznia. Ka qen sulmuesi Pusi ai q ka rikuperuar nj top nga mbrojtsit e Partizanit, ia ka pasuar at Hysenajt dhe ky e ka futur n zon, aty ku Dyca sht gjendur n momentin e duhur dhe n vendin e duhur, duke e shtyr at pr n rrjet. Gol q nuk do ndryshonte m dhe i gjith takimi sht mbyllur n shifrat 1-0 pr ekipin shkodran. Trajneri Kraja e ka konsideruar shum t rndsishme kt fitore pr ecurin e mtejshme t ekipit n kampionat.

Me fitoren e djeshme, Vllaznia B sht ngjitur n kuotn e 19 pikve duke mbajtur vendin e dyt n renditje, me dy pik m shum se Albpetroli, ndonse ky i fundit ka nj ndeshje m shum t zhvilluar.

Lexoni dhe kete

VLLAZNIA U-19 MUND 0 – 8 DINAMON, E PARA NË RENDITJE

Tjetër fitore në kampionat për Vllaznia U19 që vijon të kryesojë e vetme renditjen e …