Friday , 30 October 2020

VLLAZNIA B ME LOJTAR T AKADEMIS FITON 3-0 ME ADN

Vllaznia B sht rikthyer tek fitorja n kampionat pas dy javs munges teksa pasditen e s mrkurs ka fituar 3-0 n ndeshjen e rradhs n kampionat ndaj Ads, t luajtur n fushn sportive Reshit Rusi. Rubin Hebaj ka shnuar golin e par t ndeshjes vetm pak minuta pas fillimit t saj dhe m pas, Balaj ka shnuar goline dyt me 11-metrsh. Po ky futbollist pak minuta para fundit t takimit do t shnonte edhe golin e tret dhe t fundit t ksaj ndeshje.

Por e veanta e saj ka qen padyshim aktivizimi i tre futbollistve t Akademis Vllaznis, dy prej t cilve nga ekipi U-19 pikrisht Miloti dhe Hysenaj ndrsa ka patur edhe nj futbollist nga ekipit U-17, 16 vjeari Qardaku. Vet trajneri i Vllaznis B Ervis Kraja n prononcimin e tij pr mediat, ka br t ditur se nj ndr objektivat dhe prioritete e klubit sht edhe promovimi i ktyre elementve t rinj dhe prandaj aktivizimi i tyre me kt ekip, i ndihmon ata n karriern e tyre.

Me fitoren e djeshme, Vllaznia B sht ngjitur n kuotn e 13 pikve duke qen n mes ekipeve m t mira t kategoris s dyt, paka se ka nj ndeshje m pak t zhvilluar ndrkoh q takimin e rradhs do ta luaj n Kuks ditne diel ndaj Kuksit B.

DRESHAJ: DYERT E DEÇIÇ TË HAPURA PËR LOJTARËT SHKODRANË

10 ndeshje pa humbje dhe vendi i dytë në renditje për Deçiçin e bëjnë skuadrën …