Monday , 26 October 2020

VLLAZNIA B ME LOJTARĖ TĖ AKADEMISĖ FITON 3-0 ME ADĖN

Vllaznia B ėshtė rikthyer tek fitorja nė kampionat pas dy javės mungesė teksa pasditen e sė mėrkurės ka fituar 3-0 nė ndeshjen e rradhės nė kampionat ndaj Adės, tė luajtur nė fushėn sportive “Reshit Rusi”. Rubin Hebaj ka shėnuar golin e parė tė ndeshjes vetėm pak minuta pas fillimit tė saj dhe mė pas, Balaj ka shėnuar golin  e dytė me 11-metėrsh. Po ky futbollist pak minuta para fundit tė takimit do tė shėnonte edhe golin e tretė dhe tė fundit tė kėsaj ndeshje.

Por e veēanta e saj ka qenė padyshim aktivizimi i tre futbollistėve tė Akademisė Vllaznisė, dy prej tė cilėve nga ekipi U-19 pikėrisht Miloti dhe Hysenaj ndėrsa ka patur edhe njė futbollist nga ekipit U-17, 16 vjeēari Qardaku. Vetė trajneri i Vllaznisė B Ervis Kraja nė prononcimin e tij pėr mediat, ka bėrė tė ditur se njė ndėr objektivat dhe prioritete e klubit ėshtė edhe promovimi i kėtyre elementėve tė rinj dhe prandaj aktivizimi i tyre me kėtė ekip, i ndihmon ata nė karrierėn e tyre.

Me fitoren e djeshme, Vllaznia B ėshtė ngjitur nė kuotėn e 13 pikėve duke qenė nė mes ekipeve mė tė mira tė kategorisė sė dytė, paēka se ka njė ndeshje mė pak tė zhvilluar ndėrkohė qė takimin e rradhės do ta luajė nė Kukės ditėn  e dielė ndaj Kukėsit B.

Lexoni dhe kete

HIDHET SHORTI, VLLAZNIA FEMRA PƋRBALLƋ KAMPIONES TURKE

Vllaznia e femrave ka mƋsuar emrin e ekipit kundershtar ne turin e pare te Liges …