VLLAZNIA BARAZIM 0-0 ME TIRANĖN NĖ KRYEQYTET

Tjetėr barazim nė mes Vllaznisė dhe Tiranės. Ashtu si nė fazėn e parė nė Pukė, edhe sot nė kryeqytet, kėto dy ekipe nuk kanė shkuar mė tej se njė barazim pa gola nė njė ndeshje qė ėshtė intepretuar mirė nga ana e kuqebluve. Ndonėse me mungesa tė rėndėsishme nė formacion, shkodranėt kanė zhvilluar njė 90 minutėsh shumė interesant duke I kushtuar mė tepėr rėndėsi mbrojtjes dhe duke parė herėpashere me kundėrsulm drejt portės sė bardhebluve. Duhet pranuar se rastet pėr Vllazninė kanė qenė shumė tė pakta por edhe ato tė Tiranės mund tė numėrohen vetėm me gishtat e njėrės dorė.

Nė pjesėn e parė, ka qenė vetėm shkodran Gilman Lika qė ka ngacmuar herėpashere portėn e Dragojeviē por pa rezultat. Ndėrkohė nė tė dytėn, kuqeblutė I kanė kushtuar mė shumė rėndėsi mbrojtjes dhe pėr rrjedhojė, janė tėrhequr disi nė gjysmėfushėn e tyre. Kjo I dha mundėsi Tiranės tė avanconte drejt zonės sė saj megjithatė rastin mė tė pastėr e ka patur Bakaj nė minutėn e 93-tė.

Edhe minuta e katėrt shtesė nuk do sillte asnjė ndryshim tek Vllaznia por as edhe tek Tirana sa I takon shėnimit tė golit e pėr kėtė arsye, I gjithė takimi do tė mbyllej nė barazim 0-0. Me kėtė pikė, skuadra shkodrane vėrtetė ka zbritur njė vend nė klasifikim pas fitores sė Flamurtarit nė Ballsh megjithatė do tė jetė njė pikė qė do ta ndihmojė shumė atė pėr vazhdimėsinė megjithėse pėr momentin duhet menduar vetėm pėr ndeshjen e sė mėrkurės nė Shkodėr me Bylisin.

Lexoni dhe kete

BRDARIƇ: KƋTƋ HERƋ I MARRIM PIKƋ LAƇIT

NĆ« dy pĆ«rballjet e mĆ«parshme, LaƧi ka arritur tĆ« fitojĆ« ndaj VllaznisĆ«, por kĆ«tĆ« herĆ« …