Monday , 24 February 2020
Breaking News

VLLAZNIA BARAZON ME ELBASANIN!

Sfida mes Elbasanit dhe Vllaznis e luajtur n stadiumin e Pogradecit sht mbyllur n barazim 1-1 dhe ekipet ndajne nga 1 pik. Nj gol i shnuar nga Gilman Lila n fillimin e pjess s dyt t takimit sikur do ti jepte 3 pikt Vllaznis por goli i Grabovs n minutat e fundit t ndeshjes ka baraspeshuar rezultatin dhe vulosi fatin e ktij takimi n 1-1.

Pjesa e par nuk ka pasur shum histori dhe skuadrat hyjn n dhomat e zhveshjes me rezultatin 0-0. Me fillimin e t dyts shkodrant realizojn me Gilman Likn por Elbasani nuk u dorzua dhe barazoi n fund me Grabovn.

Tashm pas ktij barazimi Vllaznia e sheh veten n kuotn e 35 pikve dhe mban vendin e 7-t. Nga ana tjetr Elbasani tashm zyrtarisht nj kategori m posht, arrin t marr nj pik q ju vlen vetm pr moral futbollistve t rinj.

Lexoni dhe kete

VLLAZNIA FEMRA FITON EDHE KUPËN E MINIFUTBOLLIT

Vllaznia në futboll për femra dominon edhe në minifutboll dhe ka fituar edhe të parën …