Friday , 25 September 2020

Vllaznia basketboll fiton ndaj Kamzes 77-56!

Fitorja e Vllaznis ndaj Kamza Basket me rezultatin 77-56 mbrmjen e s shtuns, ka qen vetm nj nxemje e ekipit shkodran n prag t nj ndeshje tjetr t rndsishme, at q do t luaj fundjavn e ardhshme me ekipin e Tirans, nj tjetr pretendente. Trajneri Bledar Gjeaj e ka vlersuar shum fitoren ndaj ekipit t Kamzs edhe pr at se n kt takim ka aktivizuar t gjith basketbollistt e stolit duke u dhn edhe atyre mundsin t tregojn vlerat e veta.
Kampionati po shkon n mnyr e duhur pr ekipin shkodran q tashm bhet gati edhe pr sfidat e Kups, nj tjetr trofe ky q pritet t fitohet kt sezon nga Vllaznia ashtu si nj sezon m par kur arriti tI fitonte t dy trofet pas shum vitesh dhe duke rikthyer entuziasmin e basketbollit n Shkodr.


Lexoni dhe kete

BRDARIÇ: VLLAZNIA TANI ËSHTË E PLOTË, GATI PËR KAMPIONAT

Miqësorja ndaj Apolonisë e zhvilluar pasditen e së dielës në stadiumin “Loro Boriçi” i ka …