Thursday , 1 October 2020

VLLAZNIA “BĖN ME ZEMĖR” TĖ GJITHĖ. FITORE NĖ SEKONDĖN E FUNDIT

Njė kosh i shėnuar nė sekondėn e fundit nga Daniel Lekndreaj i ka dhėnė fitoren Vllaznisė ndaj Teutės nė ndeshjen e vlefshme pėr kampionatin kombėtar tė basketbollit pėr meshkuj, tė luajtur pasditen e sė premtes nė pallatin e sportit “Qazim Dervishi”.

Nė fakt ka qenė njė ndeshje disi e ēuditshme pėr basketbollistėt shkodranė tė cilėt nė periodėn e tretė ishin deri nė 19 pikė epėrsi ndaj kundėrshtarit por nė fund rrezikuan shumė pėr tė marrė fitoren dhe u desh koshi i 19 vjeēarit Lekndreaj pėr tė qetėsuar tė gjithė. Vetė trajneri Gjeēaj ėshtė parė tejet i mėrzitur nė fundin e ndeshje sepse sipas tij, ėshtė e pakuptimtė njė lėshim i tillė loje megjithatė e rėndėsishme ėshtė marrja e tre pikėve.

Edhe ndeshja Vllaznia- Teuta ėshtė transmetuar mbrėmjen e sė premtes nė ekranin e televizionit Rozafa qė vazhdon tė jetė pranė teleshikuesve tė saj me transmetimet e ndryshme sportive. Nė kėtė takim, nė pankiėn e Teutės ka debutuar trajneri i ri Artan Terihati por ndėrkohė tashmė pas kėtij takimi, tė dy kėto ekipe janė barazuar me pikė nė renditje duke ndarė vendin e dytė dhe tė tretė dhe janė vėnė nė ndjekje tė ekipit tė Tiranės qė duket se ėshtė ekipi pėr t’u mundur sivjet nga tė gjithė.

Lexoni dhe kete

VLLAZNIA E TIRANA NƋ ā€œRESHIT RUSIā€, POR PƋR TƋ PROTESTUAR

Kategoria Superiore e futbollit shqiptar vijon bojkotin dhe ndeshjet e javes se trete te saj …