Thursday , 3 December 2020

VLLAZNIA E BASKETBOLLIT MERR AMERIKANIN PALMER

Skuadra e Vllaznis n basketboll pr meshkuj nuk synon t heq dor nga titulli kampion dhe do t luaj fort deri n fund pr ta mbrojtur kt trofe. Sipas faqes zyrtare t ekipit shkodran, n radht e skuadrs kampione ka mbrritur basketbollisti amerikan Darryl Palmer. Kontrata mes basketbollistit dhe presidentit t klubit shkodran Gzim Dibra sht nnshkruar sot paradite, me Palmer q do t vesh fanelln kuqeblu deri n fund t ktij sezoni.

Aktualisht, Vllaznia renditet e treta n kampionat, pas Tirans dhe Teuts. Palmer, 23 vje dhe 2.03 metra i gjat, ka luajtur s fundi n Estoni, nj basketbollist me prvoj dhe q pritet t jap nj kontribut t madh te skuadra shkodrane. Por ai nuk do t jet prforcimi i vetm i ekipit q drejtohet nga trajneri Bledar Gjeaj, pasi gjat janarit priten t tjera prforcime.

Kt e konfirmon presidenti Dibra, q thot se ardhja e Derril Palmer sht vetm fillimi i merkatos pr Vllaznin, q synon titullin e katrt kampion radhazi n Shqipri. Vllaznia sht skuadra e tret te meshkujt q afron lojtar t huaj pas Tirans dhe Teuts. N fakt, tek skuadra shkodrane amerikant kan luajtur edhe n sezonet e mparshme teksa Brendon Hog dhe Alen Korej kan ln gjurm tek ajo duke u shpallur madje kampion t Shqipris. Ardhja s fundi e Palmer sht nj tregues se kuqeblut e trajnerit Gjeaj do t jen shum t fort n gjysmn e dyt t kampionatit.

 

 

Lexoni dhe kete

VLLAZNIA U19 FITON 5 – 0 “DERBIN” ME KF SHKODRA

Vllaznia U19 vijon të fitojë në kampionat dhe të kryesojë me meritë renditjen edhe pas …