Tuesday , 29 September 2020
Breaking News

Vllaznia e Futsalles fiton 4-2 me Ali Demin

Edhe n minifutboll ekipi i Vllaznis ka qen i suksesshm kt jav duke fituar n ndeshjen e rradhs ndaj ekipit Ali Demi. N fund t takimit t luajtur pasditen e s diels n pallatin e sportit Qazim Dervishi sht fiksuar rezultati 4 me 2 n favor t futbollistve shkodran. Ndeshja sht dominuar nga ana e tyre dhe kan shnuar t part me an t Besmir Alibalit.

Miqt kan barazuar por n fundin e pjess s par Eder Meta do t kalonte n kalonte n avantazh kuqeblut me nj gol t shnuar me penallti. Pjesa e par ksisoj do t mbyllej 2-1. N t dytn , vendasit do t shnonin edhe dy gola t tjer me autor srish Eder Metn dhe Alis Paramin, prball nj goli t miqve dhe n kt mnyr me rezultatin e prgjithshm 4-2, Vllaznia ka arritur t fitoj ndeshjen e rradhs pr kampionat.

Skuadra e drejtuar nga trajneri Ardit Behari duket se po shkon drejt arritjes s objektivit t par t saj, znies s njrit prej katr vendeve t para n renditje, duke siguruar kshtu plej- ofin fillimisht. Paraqitjet e saj n ndeshjet e fundit kan qen t mira duke treguar se sht nj nga ekipet m t mira t vendit. Kuptohet q pr fazn m interesante t kampionatit, mund t ket edhe ndonj prforcim n mnyr q skuadra t synoj pse jo edhe titullin kampion.

Lexoni dhe kete

LIBOHOVA & DUKA: PRESIM REAGIMIN E QEVERISË PËR FUTBOLLIN

Kaosi në futbollin shqiptar vazhdon ende dhe po ashtu edhe bojkoti. Të gjithë ekipeve janë …