VLLAZNIA E FUTSALLES MUND 4-3 TIRANEN

Vllaznia e futsalls e ka nisur mbar rrugtimin e saj n Kupn e Shqipris. N ndeshjen erekfinale, at ndaj Tirans t luajtur pasditen e djeshme, djemt e drejtuar nga trajneri Ardit Behari kan arritur nj fitore me shum vlera me rezultatin 4-3 duke siguruar kshtu kalimin pr n gjysmfinale. Ndeshja sht shoqruar me rivalitet dhe pjesa e par do kishte vetm nj gol, at t shnuar nga Alibali.

N t dytn futbollistt shkodran arrijn t shnojn edhe tre gola t tjer me an t Mets, Alibalit dhe Gogajt duke e uar rezultatin n 4-0. Kjo krijoi iden se fitorja do ishte e leht por n fakt nuk ndodhi kshtu. Miqt nga Tirana, kan arritur t shnojn tre gola njri pas tjetrit duke sjell jo pak emocione dhe ankth n pallatin e sportit Qazim Dervishi por vetm kaq sepse nuk do t kishte gol tjetr.

I gjith takimi do t mbyllej n shifrat 4-3 pr Vllaznin e cila ksisoj kualifikohet n turin gjysmfinal t Kups s Shqipris. Si sht br e ditur, Federata Shqiptare e Futbollit ka vendosur q finalet e ktij kompeticioni sivjet t zhvillohen n Shkodr, pikrisht n pallatin e sportit Qazim Dervishi. Ekipi I Vllaznis t premten do t luaj n gjysmfinale ndaj Ali Demit, t cilin pretendon ta kaloj pr t siguruar kshtu kalimin n finale, e cila do t luhet ditn e diel.

Lexoni dhe kete

SHTUBINA: ASNJË NËNVLERËSIM PËR FLAMURTARIN, DUHEN TRE PIKËT

Kampionati i Superligës rikthehet të mërkurën me ndeshjet e javës së 27-të dhe në Vlorë, …