Tuesday , 19 November 2019

Vllaznia e kthen ne tradite, humbet edhe ne Tirane!!!

Vllaznisė sikur tė mos i mjaftonin problemet e tjera qė ka, asaj i mungon edhe fati. I ka ndodhur kėshtu pasditen e sė shtunės nė ndeshjen qė ka luajtur nė Tiranė ndaj bardhebluve tė cilėn e kanė humbur me rezultatin 0-1. Nė fakt, ky takim duhej tė kishte pėrfunduar nė barazim 1-1 sepse nė minutėn e 93-tė sulmuesi Soza krejtėsisht i vetėm pėrballė portierit ka gjuajtur por ēuditėrisht topi ka kaluar ngjitur me shtyllėn e majtė pingule tė portės sė Tiranės. Kuqeblutė pėrpak sa nuk pėrsėritėn historinė e takimit tė fazės sė parė nė Shkodėr kur ishte Tirana nė atė ndeshje qė barazoi nė minutėn e 94-tė. Pėrballja e sotme e zhvilluar nė njė stadium tė boshatisur nuk ka patur shumė emocione megjithatė Vllaznia u shfaq e vendosur mirė nė fushė dhe pėr rrjedhojė ka luajtur me kujdes. Nė pjesėn e parė, ka pak raste pėr shėnim dhe rrjedhimisht ajo do mbyllej pa gola. Nė tė dytėn Tirana shton disi presionin por pa ndonjė forcė tė madhe goditėse. Nė minutėn e 64-tė Baci gabon nė zoėrimin e njė topi duke i dhėnė mundėsinė Bushiē tė pasojė nė zonė, aty ky Taku i ardhur nga mesfusha, e dėrgon topin nė rrjetė. Reagimi i Vllaznisė ėshtė disi i zbehėt megjithatė rasti mė i mirė do ishte ai i minutės sė fundit shtesė kur Soza bėn mė tė vėshtirėn duke e dėrguar topin jashtė. Pėrfundimisht, njė tjetėr humbje pėr shkodranėt nė kampionat, e gjashtė rradhazi, qė e rėndone dhe mė shumė situatėn e saj, aq mė tepėr pas fitores sė sotme tė Elbasanit nė Durrės, ēka ka bėrė qė tashmė edhe elbasanasit tė hyjnė nė lojė pėr tė shpėtuar.

Lexoni dhe kete

VOLEJBOLL/ VLLAZNIA RIGJEN FITOREN, MUND 3-1 SKƋNDERBEUN

Pas humbjes javĆ«n e kaluar nĆ« TiranĆ« ndaj FarkĆ«s, ekipi i VllaznisĆ« nĆ« volejboll pĆ«r …